Sirup na kašel.

Účinnost sirupu záleží na druhu kašle proti kterému působí. Před výběrem sirupu na kašel měli byste věnovat pozornost tomu, jakým druhem kašle trpíte. Suchý kašel je třeba neproduktivní, bez vykašlávání. V případě tohoto kašle měli byste zvolit sirup na kašel, který ředí hlen.Zatímco kašel vlhký je produktivní, s hlenem…

Zatímco kašel vlhký je produktivní, s hlenem a s vykašláváním. Pokud Vás unavuje tento kašel vyberte sirup, který se Vám hlenu pomůže zbavit. Sirupy obsahují chemické nebo zeleninové látky, mají také protizánětlivé účinky. Úkolem sirupů na kašel bez lékařského předpisu nebo s předpisem je buď tlumení kašle anebo pomoc s vykašláváním. Sirupy, které potlačují kašel vysušují sliznice. Látky, které působí na náš organismus právě tímto způsobem mimo jiné jsou: kodein, hydrokodon, noskapin a acetylmorfon. Kodein je nejpoužívanější a pravděpodobně nejvíce efektivní látkou o antitusivní účinku.

sirup na kašel

Foto: rajprovas.cz

sirup na kašel

Foto: img.cas.sk

Sirupy na kašel, které se umožňují vykašlávání…

Sirupy na kašel, které se umožňují vykašlávání se chovají právě naopak. Rozpouštějí totiž hlen. Pokud má nemocný zahuštěný hlen v krku měl by použit expektorancia, to znamená léky, které pomáhají odstranit hlen z dýchacích cest a které usnadňují vykašlávání. Sirupy bez lékařského předpisu se obvykle usazují na povrchu hrdla. Díky tomu zmirňují kašel.

sirup na kašel

Foto: jockey-exclusive.com

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *