Přírodní léčba rýmy

Rýma je zánětlivé onemocnění sliznice nosní dutiny, obvykle spojené s nachlazením nebo chřipkou, občas může být také příznakem alergie na prach, pyl nebo zvířata. Kromě vodnatého nebo hlenovitého výtoku z nosu, v důsledku rýmy obvykle nás trápí také kýchání, slzení očí, únava a bolest hlavy.Gallery

co na rýmu

Foto: pixabay.com

co na rýmu

Foto: pixabay.com

co na rýmu

Foto: pixabay.com

Akutní rýma je obvykle onemocnění virové. To znamená, že pokud nedojde ke komplikaci, farmakologická léčba je zbytečná. Přírodní prostředky Ucpaný nos může uvolnit například levandulovo-šalvějová inhalace. Do mísy nakapejte oleje z lavendule a šalvěje a přelijte horkou vodou. Pokud nemáte doma eterické oleje, do 0, 5 litru horké vody můžete přídat hrst mořské soli. Slaná inhalace bude stejně účinná a rychlé uvolní ucpaný nos. Hlavu nad mísou překryjte ručníkem a vdechujte léčivé výpary. Účinek budete cítit už přibližně po dvou minutách. Protože rýma je pouze příznakem nachlazení, měli bychom se zaměřit na léčbu celého organismu.

Během nemoci měli bychom hodně…

Během nemoci měli bychom hodně pít, užívat vitamin C, být v teple, klidu a samozřejmě odpočívat. Mezi přírodní léčiva patří také česnek, křen, med a zázvor. Zázvorový čaj s medem může prohřát celý organismus. Farmakologická léčba I když farmakologická léčba rýmy není nutná, nemusíme se jí vyhýbat. Existují volně prodejné nosní spreje a kapky, které uvolní ucpaný nos a nezpůsobují žádné vedlejší nežádoucí účinky. Lékaře doporučují především nosní spreje na bázi solného roztoku.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *