Léky na kašel

Obecně můžeme rozlišit dva různé druhy kašle: suchý( neproduktivní )a vlhký( produktivní ). Každý druh kašle vyžaduje jiný způsob léčby. Naučte se tyto dva druhy kašle rozpoznávat a léčba bude rychlejší a účinnější. Jak rozpoznat druh kašle. Suchý( neproduktivní )kašel je nejčastěji dráždivý a bolestivý.Obvykle se objeví v důsledku chřipky…

Obvykle se objeví v důsledku chřipky nebo nachlazení, může však znamenat také alergii nebo mechanické poškození dýchacích cest, například vdechnutí cízího tělesa. Proto bychom měli kontaktovat lékaře, když se kašel objeví náhle z plného zdraví. Příčinou vlhkého, produktivního kašle je vždy infekce horních cest dýchacích. Infekce způsobuje tvorbu hlenu, který se pak snažíme vykašlat. Léky na kašel V případě každého druhu kašle bychom měli odstranit z okolí dráždivé látky: kouř, pyl, prach, kouř z cigaret.


Užitečné budou čističky a zvlhčovače vzduchu,…

Užitečné budou čističky a zvlhčovače vzduchu, které také dodají dýchacím cestám více vlhkosti. Kromě toho, na vlký kašel se používají léky, které pomůžou odstranit z dýchacích cest hlen. Keomě přípravků z lékarny, doporučuje se také sirup z cibule. Na neproduktivní kašel se doporučují přípravky, které hamují kašlací reflex. Na suchý, dráždivý kašel pomáhají také horké nápoje, například zázvorový a tymiánový čaj.

léky na kašel

Foto: pixabay.com

léky na kašel

Foto: pixabay.com

léky na kašel

Foto: pixabay.com

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *