Léčba rýmy

Rýma je zánětlivé onemocnění sliznice nosní dutiny, které se projevuje vodnatým nebo hlenovitým výtokem. Rýma dokáže pořádně znepříjemnit život i když je pouze sezónní záležitostí. Jaké jsou nejčastější příčiny rýmy a jak můžeme s ní bojovat. Druhy rýmy Obecně rozlišujeme dva druhy rýmy. Akutní rýma je příznakem nachlazení nebo chřipky a končí spolu z ostatními projevy nemoci.Senná rýma je příznakem alergie…

Senná rýma je příznakem alergie. Alergická rýma obvykle startuje na jaře, když je pylová sezóna v plném proudu. Pokud senná rýma je důsledkem alergie na prach nebo domácí zvířata, může nás trápit celý rok. Léčba rýmy Účinná léčba rýmy samozřejmě závisí na jeji příčině. Pokud jde o sennou rýmu, měli bychom především omezit kontakt s alergenem: pylem, prachem, zvířátkem apod. Pokud jediným příznakem alergie je rýma, můžeme užívat pouze léky s lokálním účinkém. Nosní spreje a kapky koupíme i bez předpisu.

senná rýma

Foto: pixabay.com

senná rýma

Foto: pixabay.com

Pokud jde o rýmu způsobenou nachlazením,…

Pokud jde o rýmu způsobenou nachlazením, léčba je jednodušší. Protože rýma je pouze příznakem nemoci, měli bychom se zaměřit na řešení příčín – nachlazení. Občast stačí stravit pár dnů doma a zahrnout do jídelníčku česnek, med a zdroje vitaminu C. Určitě nosní kapky a inhalace usnadňují dýchání a samozřejmě nemusíme se jim vyhýbat.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *