Jak probíhá léčba alergie?

Alergie je přehnaná a nepřiměřená reakce organismu na neškodné látky, se kterými se běžně setkáváme ve svém prostředí, například pyl nebo prach. Alergie je způsobena nesprávnou aktivací IgE protilátek vlivem daného alergenu. V praxi alergie znamená především řadu potíží, které dokážou pořádné znepříjmenit život: rýmu, kašel a svědení v krku, slzení očí nebo kopřivku na kůži.Jak probíhá léčba alergie…

Jak probíhá léčba alergie. Prvním důležitým krokem po stanovení diagnózy alergií je vyloučení alergenů z okolního prostředí a celková úprava životního stylu alergika. Alergik naprosto nesmí kouřit. Alergolog může doporučit farmakologickou léčbu nebo alergenovou imunoterapii. Některé protialergické léky( například nosní spreje a kapky, některe antihistaminika ve formě tablet )můžeme také koupit bez předpisu, avšak dokonce individuální výběr léků bez předpisu je lepší vždy konzultovat s lékařem. Nejvhodnější léčbu alergie určuje lékař specialista, také pouze alergolog může nám doporučit alergenovou imunoterapii, která je zaměřená na samotnou příčinu alergie.


Gallery

léčba alergie

Foto: pixabay.com

léčba alergie

Foto: pixabay.com

Pozor. Musíte počítat s tím, že podávání léků bude dlouhodobé. Při dlouhodobé léčbě alergolog doporučí léky, které mají pouze minimální nežádoucí účinky a vyznačují se vysokým stupněm bezpečnosti.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *