Imunitní systém

Jaké jsou úkoly imunitního systému. Za prvé, imunitní systém chrání nás proti útoku bakterií, virů, parazitů a hub. Z tohoto důvodu proč měli bychom se postarat o náš imunitní systém, tak aby ten byl silný a schopný se vypořádat s jakoukoliv infekcí. Ačkoli někdy útok bývává velmi masivní, nejsme bezmocní.


imunitní systém

Foto: pixabay.com

Naše tělo vyvinulo komplexní a přesný mechanismy,…

Naše tělo vyvinulo komplexní a přesný mechanismy, které umožňují identifikovat a odstranit případné ohrožení a hrozby. Jedná se o imunitní systém, který nás neustále chrání. Pokud správě funguje, nejsme nemocní. Kromě toho stále více a více se říká že příčinou nemocí nejsou viry nebo bakterie, ale oslabená imunita. Je to důvod proč imunitní systém je z hlediska fyzické i psychické kondice. Existují dva vzájemně nezávislé obranné systémy – vrozené a získané. První dostáváme jako „věno“ od naší maminky.

imunitní systém

Foto: pixabay.com

Z organismu naší matky procházejí ložiskem různého druhu protilátky, které v během šesti až devíti měsíců po narození chrání dítě proti nemocem a chorobám. Pokud kojíte, vrozená imunita trvá déle. Ale po prvním roce života, každý z nás musí vybudovat svoji vlastní imunitu. V tomto procesu nám pomáhají vakcíny a očkování. Co víc i během konkrétní nemoci( příušnice což je onemocnění příušní žlázy )získáme imunitu.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *