Bolest zad

Bolesti zad jsou obvykle výsledkem špatných životních návyků při práci a v běžném životě, čož znamená, že patří mezi tzv. civilizační nemoci. Podle statistik se s bolesti zad potýká přiblížně 70% lidi v Evropě, což znamená, že bolest páteře patří mezi hlavní zdravotní problémy na našem kontinentu. Sepsali jsme pro vás pár nejčastějších příčin bolesti zad.Změna těchto špatných zvyků může…

Změna těchto špatných zvyků může ovlivnit stav vaší páteře. Nedostatečná nebo nadměrná tělesná aktivita Tento problém se týká především lidí se sedavým zaměstnaním, kteří tráví většinu dne v jedné( často nepohodlné )pozici a nedostatek pohybu během pracovního týdne se snaží nahradit inzenzivním, namáhavým tréninkem o víkendu. Samozřejmě tělesná aktivita je pro nás nezbytná, proto je velmi důležité, aby každý člověk zavedl do svého života každodenní pohyb. Bohužel některé sporty, a také příliš namáhavé tréninky, zatěžují páteř. Když se chcete zbavit bolesti páteře, lepší než cvičení v posilovně bude jóga.

bolest zad

Foto: pixabay.com

bolest zad

Foto: pixabay.com

Zvedání břemen a příliš těžka práce…

Zvedání břemen a příliš těžka práce Víte už, že intenzivní, nekontrolovaný pohyb nese s sebou riziko poranění. Nezapomeňte na to když zvedáte břemena. Odborníci doporučují, abychom zvedali břemena s jednou nohou nakročenou kupředu, abychom páteř měli rovně a snížení pozice těla probíhalo jen v kolenních kloubech.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *